Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

06-01-2013

W komnacie Królowej Śniegu - ratujmy Kaja...

                      Znamy wszyscy z dzieciństwa baśń Andersena pt: " Królowa Śniegu" oraz losy chłopca o imieniu Kaj. Dlatego dzieci z grupy VI i VII  w PM nr 5 w Lubaniu postanowiły pomóc w uratowaniu chłopca uwięzionego w pałacu. Starszaki z obu grup dzielnie wykonywały zadania, które przygotowała Królowa Śniegu. Zadania były różne. Dzieci miały wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnością współdziałania w grupie. Zadania dotyczyły utworzenia zaprzęgu saneczkowego, taniec na krze, rzut śnieżką do celu. Przedszkolaki uczestniczyły w bitwie śnieżnej. Za każde prawidłowo wykonane zadanie serce Kaja odmarzało. Królowa uwolniła chłopca. Na pamiątkę wizyty w śnieżnej komnacie starszaki postanowiły  wykleić śniegowego bałwana. Na koniec spotkania odbył się bal w pałacu. Dzieci stwierdziły, że Królowa Śniegu nie jest zła.

06-01-2013

Kolędujemy

                                  W PM nr 5 w Lubaniu odbyły się zajęcia otwarte dla zaproszonych rodziców pod hasłem " Święta Bożego Narodzenia". Dzieci z grupy VI przedstawiły teatrzyk świąteczny, dużo zabawy było przy rozwiązywaniu zagadek o tematyce bożonarodzeniowej. Przedszkolaki nagrodzone zostały gromkimi brawami przy tańcu " Pada śnieg" na mel. Jingle Bells.

Dzieci wspólnie z rodzicami bawiły się przy zabawie muzycznej "Choinka" (  wykorzystanie metody D. Dziamskiej), układały bombki zgodnie z kodem. Dużo uciechy było przy wykonywaniu choinek z serwetek, kolorowego papieru. Wspólne prace uwieńczone zostały na wystawie. Odśpiewano wspólnie kolędę, dzieci wręczyły upominek. Na koniec spotkania    nauczycielki złożyły życzenia świąteczne rodzicom i dzieciom.  

05-01-2013

Mistrzowska gra gimnazjalistek z 1 w piłkę siatkową.

Gimnazjum nr 1 im. St. Wyspiańskiego w Lubaniu ma kolejny   powód do wielkiej   radości!   Sprawiły go siatkarki tej szkoły. Po wygranych eliminacjach grupowych pokonując   gimnazjum 2 i 3 z Lubania,   awansowały do finału powiatowego, gdzie zmierzyły się z Gimnazjum z Olszyny wygrywając   2:0. Na przeszkodzie w osiągnięciu mistrzostwa, stanęły rywalki jedynie z Gimnazjum w Leśnej. Końcowy rezultat – WICEMISTRZOSTWO POWIATU I OGROMNY SUKCES NASZYCH DZIEWCZĄT .

04-01-2013

Zapisy do kl. I -2013/2014


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu przypomina o obowiązku zapisania dzieci z obwodu naszej szkoły do klasy I na rok szkolny 2013/2014.

04-01-2013

Rodzina Królewska w SP4

Rodzina Królewska w kl. IV c


Na godzinie wychowawczej w naszej klasie IV c rozmawialiśmy i zarazem tłumaczyliśmy co oznacza uprzejmość . Ten temat krążył w klasie z powodu cechy miesiąca grudnia . Zalety miesiąca to inaczej okazja ,aby pokazać, że z klasy ty pracujesz najwytrwalej nad daną cechą.

03-01-2013

Apel do gmin o tworzenie stanowisk dziennego opiekuna

Jeżeli po okresie opieki nad dzieckiem rodzic chce wrócić do pracy lub rozpocząć pracę a opieka niani zbyt obciąża budżet domowy, warto, aby gmina wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców i pomogła im w zorganizowaniu opieki nad dzieckiem w formie dziennego opiekuna. Organizacja tej formy opieki jest tańsza dla gminy i dla rodzica.

30-12-2012

Starszaki przedstawiają Jasełka

 

 

Zgodnie z tradycją w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia

w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie jasełkowe, które przygotowała najstarsza grupa dzieci-czyli 6-latki.

 

30-12-2012

Jasełka w Galerii Łużyckiej

 

W poniedziałek 17.12.2012r. starszaki z naszego przedszkola miały przyjemność poczuć wspaniałą atmosferę zbliżających się świąt Bożonarodzeniowych.

Sprawiły to dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lubaniu, dając wzruszające przedstawienie na scenie Galerii Łużyckiej.

 

28-12-2012

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU RODZINNEGO NA NAJCIEKAWSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Pomysłowość i kreatywność przedszkolaków i ich rodziców przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Wśród prac konkursowych znalazły się ozdoby wykonane z materiału przyrodniczego, takiego jak: szyszki, siano, drewno, mech, suszone owoce, gałązki świerkowe, a także wykonane z masy solnej, makaronu, popcornu.


Nie zabrakło również świątecznych ozdób z recyklingu - imponująco wyglądała choinka oklejona nakrętkami PET. Część prac podziwiać można na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Galerii Łużyckiej - niestety ilość miejsca w gablocie nie pozwoliła na wyeksponowanie wszystkich prac. Pięknie rzeźbiona szopka, misternie ozdobione bombki, kompozycje w szkle, papierowe aniołki, przeróżne łańcuchy, choinki... a każda inna, każda miała w sobie to ,,coś". Po długich obradach jury, pani dyrektor ogłosiła, że wszystkie dzieci zajmują ex aequo I miejsce i w nagrodę otrzymują dyplomy i upominki. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach:)

 

27-12-2012

WŚRÓD NOCNEJ CISZY

Tradycyjnie jak co roku dzieci z naszego przedszkola wraz z wychowawcami uczestniczyły we wspólnej Wigilii, jedząc świąteczne potrawy i dzieląc się opłatkiem. Wspólne kolędowanie przy migocącej światełkami choince wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...