Akademia Malucha. Wspomnienia z wakacji.
Wspominamy wakacje, lato, podróże i letnie zabawy.
Wspominamy wakacje, lato, podróże i letnie zabawy.
Nasi najmłodsi Akademicy adaptują się w grupie przedszkolnej.
Rozpoczął się kolejny, pełen zabaw, atrakcji i zajęć edukacyjnych rok przedszkolny.
Świnki zostały wykonane z plastikowych butelek po wodzie. Dzieci karmiły świnki ziarnami fasoli. Taka zabawa ćwiczy koordynację ręka - oko, która jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności, takich jak : rysowanie, ćwiczenia gimnastyczne czy czynności samoobsługowe.
Zabawa to nieodłączny element każdego maluszka. Suchy basen wypełniony kolorowymi piłeczkami to niewyczerpane źródło ruchowej i kreatywnej zabawy dla naszych dzieci.
Dzień kropki jest świętem kreatywności, odwagi i zabawy. Organizowane zajęcia i zabawy pomagają dzieciom odkryć talenty i poznać ich mocne strony.
We wtorek, 19 września, w lubańskiej Jedynce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki o głosy koleżanek i kolegów stanęło troje kandydatów z kl. 7a: Aurelia Łyp, Paweł Kiełdanowicz oraz Maja Sałandyk. To nie były żadne przelewki, a prawdziwa kampania w naszej szkole. Plakaty, programy wyborcze i wiele obietnic do spełnienia. Nasza młodzież mogła także zagłosować na specjalnych kartach oraz poczuć się – wreszcie – jak dorośli, wybierając swojego kandydata.
Józef Ulma, Wiktoria Ulma i ich dzieci: Stanisława (8 lat), Barbara (6 lat), Władysław (5 lat), Franciszek (4 lata), Antoni (3 lata), Marysia ( 1,5 roku) oraz siódme dziecko (nienarodzone) zostali zamordowani przez Niemców za ukrywanie Żydów 24 marca 1944 roku.
Początek historii Międzynarodowego Dnia Kropki miał miejsce w 2003 r., kiedy to do amerykańskich księgarni trafiła książka pt. „Kropka”.
Stypendium jest jedną z form wyróżnienia uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami. Każdego roku do Burmistrza Miasta Lubań wpływają wnioski o przyznanie takiego stypendium. Wszystkie one prezentują sylwetki uczniów, którzy mogą pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji, niejednokrotnie także sukcesami na szeroką skalę – wojewódzką, ogólnopolską czy nawet międzynarodową.