Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

04-05-2023

Sukcesy językowe naszych uczniów w projekcie PCE!

Właśnie zakończył się powiatowy projekt edukacyjny „Poliglota w krainie języków” dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był Zespół PCE w Lubaniu. Od listopada 2022 do kwietnia br. wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI z języków: angielskiego oraz niemieckiego. W ciągu sześciu miesięcy mieli do wykonania po 3 zadania o różnej skali trudności w każdej grupie wiekowej.

04-05-2023

„WIERSZE OJCÓW NASZYCH”

Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu, we współpracy z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” oraz Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław, po raz szósty było organizatorem Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Jego finał odbył się 19 kwietnia we Wrocławiu.

28-04-2023

IV miejsce naszych chłopców w Finale Strefy!

W dniu 13 kwietnia, w sali sportowej ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbył się Finał Strefy Jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców klas VII-VIII. Prawo gry w turnieju uzyskały cztery najlepsze zespoły z zeszłotygodniowych zawodów: nasza reprezentacja i SP z Węglińca (półfinał „B”) oraz SP2 z Kamiennej Góry i SP11 z Jeleniej Góry (półfinał „A”).

28-04-2023

Ortograficzne potyczki w lubańskiej Jedynce

Ostatnio, w ramach XIX edycji Powiatowych Konkursów Ortograficznych, w naszej szkole odbyły się zmagania z ortografią w dwóch grupach: młodszej (uczniowie klas 4-6) i starszej (uczniowie kl. 7-8).

28-04-2023

III MIEJSCE W FINALE POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO!

Za nami „Powiatowy Konkurs Historyczny kl. VII-VIII szkół podstawowych”. Uczestnikami tegorocznych zmagań byli uczniowie z powiatu lubańskiego – laureaci eliminacji szkolnych, a zrealizowano je w ramach zadań Pracowni Wspierania Uzdolnień przy Zespole PCE w Lubaniu. Uczennica SP1 – Martyna Przekop z kl. 8a – brawurowo przeszła etap półfinałowy z testem wielokrotnego wyboru, zawierającym 25 pytań.

28-04-2023

2. miejsce i ogromny sukces chłopców. Mamy upragniony awans do Finału Strefy Jeleniogórskiej!

W dniu 5 kwietnia, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. A. Mickiewicza w Lubaniu, odbył się drużynowy półfinał strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców klas 7-8 – w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo gry w zawodach mieli mistrzowie powiatów: zgorzeleckiego (SP Węgliniec), lwóweckiego (SP Kraśnik Dolny) oraz lubańskiego (reprezentacja naszej szkoły). Wyniki spotkań: SP 1 Lubań-SP Kraśnik Dolny 7:5 (4:2), SP Węgliniec-SP Kraśnik Dolny 10:3 (4:0), SP Węgliniec-SP 1 Lubań 20:7 (9:2).

28-04-2023

DZIEŃ ZIEMI z SENIORAMI W SP 2

W związku z obchodami Dnia Ziemi społeczność naszej szkoły, we współpracy ze Stowarzyszeniem Nasza Szkoła, zorganizowała spotkanie dedykowane SENIOROM. Tematyka była poświęcona energooszczędności, a także zanieczyszczeniu światłem.

28-04-2023

Poliglota w Krainie Języków Obcych

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły bardzo licznie i z zaangażowaniem wzięli udział w projekcie organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji w Lubaniu – Poliglota w Krainie Języków Obcych.

26-04-2023

MISTRZ PIĘKNEGO SŁOWA- ALEKSANDER KOGUT

We wtorek 25 kwietnia 2023 roku o godz. 9.30 w Sali Widowiskowej Kłodzkiego Ośrodka Kultury odbył się Finał Wojewódzki XXVI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK w kategorii „młodsi”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...