Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

28-03-2024

Little Red Riding Hood

W dniu 21 marca, w Jedynkowym Teatrze „Na Strychu”, odbyła się długo wyczekiwana premiera przedstawienia pt. „Czerwony Kapturek”. Spektakl został przygotowany dla uczniów i ich rodziców, których zaprosiliśmy na 17:00 (zaraz po kwartalnych zebraniach w klasach). Historię rezolutnej dziewczynki, jej babci i złego wilka opowiedziały nam zaś młode aktorki ze szkolnego koła języka angielskiego. Należy dodać, że inscenizacja bardzo znanej baśni była, oczywiście, po angielsku. Mimo to, nie przeszkodziło to widzom dobrze się bawić. Wszystko wyszło bowiem perfekcyjnie. Dziękujemy bardzo! Thank you very much!

27-03-2024

Warsztaty magii w Zamku Czocha

W dniu wczorajszym uczniowie klas pierwszych wyruszyli na pełną magii wycieczkę do Zamku Czocha! Tam czekały na nich warsztaty, pełne tajemniczych zaklęć i czarodziejskich sztuczek.

26-03-2024

Cyberprzemocy mówimy stop!

W piątek, 15 marca, uczniowie lubańskiej Jedynki (z kl.: 6abcd i 7ab) wzięli udział w prelekcjach o zagrożeniach wynikających z obecności w wirtualnym świecie w ramach zajęć profilaktycznych. Tematem spotkań były: hejt, mowa nienawiści i cyberprzemoc. Dzięki naszemu gościowi z KPP w Lubaniu zwiększyliśmy wiedzę o tych współczesnych zagadnieniach, z którymi każdy może się zetknąć, będąc online w sieci. Ponadto pani policjantka uświadomiła młodzieży, że choć Internet jest przeogromnym dobrodziejstwem, to niesie ze sobą liczne zagrożenia.

26-03-2024

KOLOROWA WIOSNA!

W świetlicy szkolnej uczniowie z kl. I-III zaczęli już pierwsze, wiosenne aktywności. Przede wszystkim cieszą się pięknem tej niesamowitej pory roku. Dzieci poznały też pierwsze oznaki wiosny oraz obserwowały, jak przyroda powoli budzi się do życia. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć tworzenia wiosennych plakatów i dekoracji, które wprowadzają radosny klimat w świetlicy. Ponadto dzieci – z wielką radością – rysowały kredą kolorowe rysunki na szkolnym boisku. Ile przy tym było dobrej zabawy, pięknych uśmiechów i fantazyjnych „dzieł sztuki”.

26-03-2024

Królewska gra – lubię to!

W dniu 19 marca, w naszej szkole, odbył się I Międzypowiatowy Turniej Szachowy. W zawodach wzięły udział dwie placówki: lubańska Jedynka i SP nr 5 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgorzelcu (zaproszona przez pomysłodawczynię turnieju panią Dyrektor – Beatę Myśliwiec). Każda z drużyn składała się z 8 zawodników. Mecz szachowy był rozgrywany systemem – 5 rund, tempo gry to 15 minut na partię dla każdego gracza. Uczniowie SP1 zmierzyli się z bardzo silną ekipą, która zdobywała w swojej historii dużo medali. Niestety, nasza dzielna młodzież w klasyfikacji zespołowej uległa przyjezdnym rówieśnikom. Ponadto został rozegrany dodatkowy mecz, który miał rozstrzygnąć, kto był najlepszym zawodnikiem turnieju.

26-03-2024

Dzień liczby PI

14 marca lubańska Jedynka uczciła, tradycyjnie i z pełnym zaangażowaniem, przypadające w tym dniu święto niezwykłej liczby, tj. PI. Tegoroczne obchody pięknie uświetnili uczniowie poszczególnych oddziałów. I tak, kl. 4bc wykonały prace plastyczne związane z liczbą Pi, a kl. 5 wymyśliły specjalne rebusy o niej. Kolejny raz Adam Ossowski (5c) przygotował smakowite babeczki z liczbą PI dla swoich koleżanek i kolegów. Na lekcjach matematyki odbyły się również różnorodne gry oraz zabawy związane z tą niebanalną wartością – wyrazy z Pi czy nazwy miast z Pi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...