Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

03-04-2024

Występ Jedynki na Jarmarku Wielkanocnym!

Podczas Lubańskiego Jarmarku Wielkanocnego (27 marca) pięknie zaprezentowała się SP1. Na miejskiej scenie w Rynku młode aktorki ze szkolnego koła języka angielskiego wystąpiły ze swoim przedstawieniem pt. „Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek)”. Spektakl, w wykonaniu naszych uczennic, wypadł bardzo dobrze i wszyscy widzowie świetnie się bawili. Dziękujemy bardzo za zaproszenie! Organizatorami Lubańskiego Jarmarku Wielkanocnego byli: Miasto Lubań, Łużyckie Centrum Rozwoju i Miejski Dom Kultury.

03-04-2024

O depresji – profilaktycznie...

26 marca, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu, odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „Smutno, że aż boli”. W warsztatach, prowadzonych przez pana Dominika Dudka z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce, uczestniczyli uczniowie lubańskiej Jedynki z klasy 8a wraz z wychowawczynią panią Sylwia Matusiak. Tematem spotkania była zaś depresja wśród młodzieży. Dzięki tym zajęciom ósmoklasiści poznali sposoby unikania stanów lękowych, nerwicowych, depresyjnych oraz zdobyli informacje, gdzie szukać pomocy, gdy zauważą niepokojące objawy poważnych zaburzeń nastroju (np. smutek, niechęć do wstania z łóżka czy ograniczanie kontaktów z ludźmi).

01-04-2024

Szukamy prezentów od Zajączka

W piątek nadszedł wyjątkowy dzień, dzieci ze starszego żłobka udały się po śladach zająca na plac przedszkolny gdzie czekała na nich niespodzianka. Zajączek pochował prezenty dzieciom pod drzewami i dzieci chętnie wyruszyły na poszukiwanie ukrytych niespodzianek. Takie poszukiwanie sprawiło niesamowitą frajdę dzieciom. Cieszymy się , że Zajączek o nas pamiętał.

01-04-2024

Pranie

Zabawa muzyczna z interpretacją ruchową piosenki pt. ,, Praczki ‘’. Zabawa z klamerkami to ćwiczenia, które pobudzają wyobraźnię, usprawniają i wzmacniają chwyt pęsetkowy oraz wpływają na koordynację wzrokowo – ruchową.

01-04-2024

Klepiemy do rytmu

My klepiemy do rytmu rękami, ty też poklep z nami. Bardzo miłe jest takie klepanko, drogi kolego i koleżanko… Dzieci na zajęciach klepały na folii rękoma do rytmu piosenki. Jest to forma działań plastycznych, oraz doskonałe ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo – ruchowej.

29-03-2024

Wielkanocne zajęcia otwarte w grupie I – „W wielkanocnym nastroju”

Czas spędzony ze swoim dzieckiem to najpiękniejsze, co rodzic może mu dać. Wspólna zabawa, śpiew oraz taniec towarzyszyły naszym przedszkolakom i rodzicom podczas wielkanocnych zajęć...

28-03-2024

Śniadanie Wielkanocne w Akademii Malucha

Tradycyjne śniadanie wielkanocne w świątecznym nastroju.

28-03-2024

Z Akademii ruszamy i świąteczne życzenia składamy

Mali Akademicy wyruszyli z życzeniami świątecznymi do urzędów i instytucji na terenie miasta Lubań.

28-03-2024

Dekorowanie babeczek świątecznych w Akademii Malucha

Tradycyjnie jak co roku dekorujemy babeczki wielkanocne.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...