4 grudnia, jak co roku, obchodziliśmy Barbórkę – święto górników.
Jest to okazja, by przybliżyć dzieciom trudną, ale ważną pracę ludzi związanych z górnictwem. W naszej szkolnej świetlicy również uczciliśmy ten wyjątkowy dzień.
Jest to okazja, by przybliżyć dzieciom trudną, ale ważną pracę ludzi związanych z górnictwem. W naszej szkolnej świetlicy również uczciliśmy ten wyjątkowy dzień.
3 grudnia klasa 6a wzięła udział w lekcji on-line pod tytułem „Jak bezpiecznie i efektywnie pomagać swoim kolegom i koleżankom?”.
„KOMA” to ogólnopolski konkurs matematyczny dla szkół podstawowych organizowany przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest adresowany do uczniów o dużym potencjale intelektualnym, a liczą się w nim przede wszystkim umiejętność słuchania ze zrozumieniem i przetwarzania informacji. Dlatego niezwykle miło nam poinformować, że do finału tegorocznej XIX edycji „KOMY” – w kategorii Juniorzy (kl. 6-8 SP) – awansował: Szymon Zając (z kl. 8a). Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie już 7 grudnia! Koordynatorem konkursu w SP1 jest pan Daniel Kucharczyk – nauczyciel matematyki.
Z radością informujemy, że dziś nasza uczennica klasy II B, Małgorzata Gryglewicz, odebrała nagrodę za zajęcie ex aequo pierwszego miejsca w konkursie plastycznym "Miasto dla mnie, miasto dla ciebie", organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – swoje prace zgłosiło aż 53 autorów. Tym bardziej jesteśmy dumni z sukcesu Małgosi, której talent i zaangażowanie zostały docenione. Serdecznie gratulujemy Małgosi i życzymy jej dalszych sukcesów w rozwijaniu pasji artystycznych!
Dzisiaj odwiedziła nas wróżka Esmeralda, która wspólnie z nami bawiła się, czarowała i wróżyła. Dużo radości przyniosła dzieciom zabawa z laniem wosku przez magiczny klucz, najbardziej kojarzona z Andrzejkami. Dzieci wykonały także wspólnie eliksir w magicznym kociołku andrzejkowym.
Zadaniem dzieci było wybranie chochelką piłeczki i przeniesienie jej w taki sposób, aby wrzucić ją do odpowiedniego kosza np. czerwona piłka do czerwonego kosza. Celem zabawy było kształtowanie sprawności fizycznej dzieci oraz doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej, nauka kolorów i segregacja, a to wszystko przez zabawę.
Zabawa klockami konstrukcyjnymi rozwija wiele istotnych umiejętności u dzieci, takich jak kreatywność, zdolności manualne, koordynacja ręka-oko oraz myślenie przestrzenne. Dzieci mogą eksperymentować, projektować i budować, co pomaga im rozwijać się i uczuć.
22 listopada uczniowie klasy 3c przenieśli się w czasie o blisko tysiąc lat. W tym dniu nasza klasa zamieniła się w dwór królewski, na którym odbyła się ceremonia pasowania na damy i rycerzy.
Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
28 listopada, w hali MOSiR w Lubaniu, odbył się finał miejski i powiatowy w piłce koszykowej dziewcząt – w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach udział wzięły teamy ze szkół podstawowych z: Olszyny (Jedynka i Trójka), Lubania (Jedynka, Dwójka i Czwórka), Kościelnika, Pisarzowic oraz Smolnika. Rozgrywki toczyły się zaś w dwóch grupach, systemem „każdy z każdym”. Nasz zespół brawurowo i wysoko pokonał rówieśniczki z: SP4 Lubań, SP Kościelnik oraz SP2 Lubań w fazie grupowej, by w półfinale wygrać również gładko z zawodniczkami z SP Pisarzowice. Z kolei w finale turnieju ekipa SP1 uległa nieznacznie – tylko jednym punktem – SP3 Olszyna po bardzo emocjonującej końcówce. Tym samym nasze dziewczęta zostały wicemistrzyniami powiatu oraz mistrzyniami Lubania. Wielkie gratulacje dla Was i bardzo dziękujemy za zostawione serce na parkiecie w każdym meczu!