Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Ośrodek Wsparcia Dziennego

Aktualności:

23-06-2015

Zaproszenie na Wakacje z Ośrodkiem Wsparcia Dziennego w Lubaniu

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu, zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat w okresie od 06 lipca do 21 sierpnia 2015r. na „Wakacyjne lato”. W programie warsztaty rekreacyjno– artystyczne, profilaktyczne, modelarskie, teatralne, plastyczne oraz zajęcia tj. gry i zabawy animacyjne, karaoke, pracownia komputerowa, grille, zajęcia na pływalni miejskiej, liczne wycieczki piesze i autokarowe. Na każdego uczestnika czekają codziennie atrakcje i poczęstunek.

02-06-2015

Seniorzy w akcji

27-05-2015

VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów w Lubaniu

Ośrodek Wsparcia Dziennego oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu, zapraszają  na VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów  pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Burmistrza Miasta Lubań, który odbędzie się 28 maja 2015r., o godzinie 09:30 w  sali widowiskowej MDK w Lubaniu.  W programie występy grup tanecznych, zespołów wokalno- instrumentalnych, chórów, kabaretów oraz twórców rękodzieła artystycznego.  Wstęp bezpłatny.

08-05-2015

Owocowe szaleństwo

W Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu uczestnicy placówki mieli okazję samodzielnie przygotować posiłki jakimi były: sałatka owocowa oraz wiosenne kanapki pełne witamin. Przed przygotowaniem smakołyków dzieci wykonały prace plastyczne, podczas których przypomniano im różne nazwy owoców, ich zastosowanie oraz wartości odżywcze.

 

30-04-2015

TURNIEJ BOWLINGOWY SENIORÓW

W dniu 29 kwietnia 2015r., miał miejsce I Turniej Bowlingowy Seniorów zorganizowany z inicjatywy Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu na rzecz integracji społeczno- kulturalnej seniorów.

 

29-04-2015

Seniorzy w bacówce

  W dniu 28 kwietnia 2015 roku w Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu w ramach podejmowanych inicjatyw społeczno -kulturalnych odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów Agencji Artystycznej ART-METANOIA z Krakowa.

 

20-04-2015

Zaproszenie na VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów

Burmistrz Miasta Lubań, Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu zapraszają na VIII Przegląd Dorobku Artystycznego Seniorów. Celem i założeniem inicjatywy, jest rozwijanie współpracy kulturalnej oraz wymiana doświadczeń artystycznych osób starszych.

27-03-2015

Wielkanocne pisanki, kraszanki ......

Zadania statutowe realizowane przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu w kontekście wspierania dzieci często uzupełniane są różnorodnymi metodami i formami pracy artystycznej. Jedną z nich były realizowane zajęcia plastyczne o tematyce wielkanocnej.

26-03-2015

Wielkanocny dar seniorów

W dniu dzisiejszym seniorzy z Akademii Seniora działającej przy Ośrodku Wsparcia Dziennego w Lubaniu, odwiedzili z życzeniami świątecznymi Arkadiusza Słowińskiego Burmistrza Miasta Lubań i wręczyli podarunek od lubańskich seniorów, którym była ponad 2 metrowa „Palma Wielkanocna” wykonana własnoręcznie przez seniorów w ramach warsztatów rękodzielniczych. Nie było to proste zadanie ale praktyka czyni mistrza. Po raz kolejny seniorzy z Ośrodka udowodnili iż chcieć to móc!!!

25-03-2015

WARSZTATY WIELKANOCNEGO RĘKODZIEŁA

Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu zorganizował w ramach Wielkanocnych warsztatów rękodzieła naukę tworzenia kolorowych palm. Bogactwo kolorów, rodzinna atmosfera, wspólne rozmowy i poznawanie tradycji spotkało uczniów lubańskich szkół podstawowych oraz Gimnazjum im.  Aleksandra  Fredry w Pisarzowicach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...